СРОЧНО‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ 1. визначте число молекул та атомів у пропані кількістю речовини 0,3 моль.2.

визначте солярну масу речовини масою 32г та об'ємом 11,л (н.у.) 3. визначте відносну молекулярну масу газу, якщо відносна густина за повітрям дорівнює 1,31. знайдіть формулу речовини, якщо відомо, що вона складається з двох однакових атомів.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лашкевичева Илона.

1)Пропан має формулу C3H8. Оскільки молярна маса C3H8 складає 44 г/моль, то 0,3 моль пропану містить:

кількість молекул пропану: 0,3 моль * 6,02 * 10^23 молекул/моль = 1,81 * 10^23 молекул;

кількість атомів водню в пропані: 0,3 моль * 6,02 * 10^23 молекул/моль * 8 атомів водню/молекулу = 1,45 * 10^24 атомів водню;

кількість атомів вуглецю в пропані: 0,3 моль * 6,02 * 10^23 молекул/моль * 3 атомів вуглецю/молекулу = 5,43 * 10^23 атомів вуглецю.

2)Солярна маса визначається як маса речовини, яка міститься в одному літрі (1000 мл) газу при нормальних умовах (0 градусів Цельсія та 1 атмосферному тиску). Оскільки ми маємо об'єм газу при нормальних умовах, то можна визначити кількість молей цієї речовини за допомогою рівняння стану ідеального газу: PV = nRT, де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу. При нормальних умовах тиск P дорівнює 1 атм, а температура T дорівнює 273,15 К. Універсальна газова стала R дорівнює 0,0821 л * атм/моль * К.

В третьому не впевнений що правильно зробив тому не буду писати.

Сподіваюсь допоміг)

Отвечает Кот Никита.

Ответ:

Для визначення числа молекул та атомів пропану, необхідно використати формулу зв'язку між кількістю речовини, числом Авогадро та формулою речовини:

n = N/N_A, де

n - кількість речовини в молях

N - кількість молекул чи атомів

N_A - число Авогадро (6,022 x 10^23 молекул або атомів в молі)

Формула пропану: C3H8

Молярна маса пропану: 44,1 г/моль (взято з таблиць)

Кількість речовини пропану в молях: 0,3 моль

Тоді, число молекул/атомів пропану:

N = n * N_A = 0,3 моль * 6,022 x 10^23 молекул/моль = 1,807 x 10^23 молекул

Число атомів в пропані буде:

3 атоми вуглецю на молекулу * 1,807 x 10^23 молекул = 5,421 x 10^23 атомів вуглецю

8 атомів водню на молекулу * 1,807 x 10^23 молекул = 1,445 x 10^24 атомів водню

Для визначення солярної маси речовини необхідно знати її густина та об'єм, який необхідно перевести у масу.

Солярна маса - це маса одного моля речовини. Тому, для знаходження солярної маси необхідно розділити масу речовини на її кількість в молях.

Маса речовини: 32 г

Кількість речовини в молях: n = m/M, де

m - маса речовини

M - молярна маса речовини

M(H2) = 2 г/моль (молярна маса водню)

Об'єм речовини: 11 л (н.у.)

11 л = 11000 мл

Густина речовини: d = m/V, де

m - маса речовини

V - об'єм речовини

d = m/V = 32 г / 11000 мл = 2,91 г/мл

Тепер можна знайти молярну м