Визначте невідомий елемент Е, який знаходиться в четвертій групі та утворює сполуку з Оксигеном.

Маса цієї сполуки складає 42 г ,а кількість молекул 2,4 * 10 23 од.

Ответы на вопрос

Отвечает Самсонов Тимур.

Ответ:

Ge - Германій

Объяснение:

Спочатку згадаємо дві формули для визначення кількості речовини:

n = m/M, n = N/N_{A}, де n - кількість речовини, m - маса речовини, M - молярна маса, N - кількість атмів/молекул/йонів, N_{A} - число Авогадро, стала величина, яка дорівнює 6,02 * 10²³.

Отже, визначаємо кількість речовини за другою формулою:

n(ЕО2) = (2.4 * 10²³) / (6.02 * 10²³)

n(ЕО2) ≈ 0.4 моль

Користуємось першою формулою і визначаємо молярну масу сполуки:

M = m/n

M(ЕО2) = 42 / 0.4

M(ЕО2) = 105 г/моль

Згадуємо правило, що молярна маса чисельно дорівнює молекулярній: M = Mr, отже Mr = 105

За хімічною формулою речовини знаходимо Ar(E):

Mr(ЕО2) = Ar(E) + 2Ar(O2)

105 = Ar(E) + 2*16

Ar(E) = 105 - 32

Ar(E) = 73.

За Періодичною таблицею визначаємо невідомий елемент:

Ge - Германій

Відповідь: Ge - Германій