Обчисліть об’єм кисню (н.у.), необхідний для добування ферум(ІІІ) оксиду масою 32 г з заліза.


Ответы на вопрос

Отвечает Стронская Анастасия.

Ответ:

V(O2) = 6,72 л

Объяснение:

Дано :

m(Fe2O3) = 32 г

Найти :

V(O2) - ?

2 Fe2O3 = 4 Fe + 3 O2

1) n = m/M

M(Fe2O3) = 56*2+16*3 = 160 г/моль

n(Fe2O3) = 32 г/160 г/моль = 0,2 моль

n(Fe2O3) = 0.2 моль

2) 0,2 моль          n(O2)

                         =                     =>

            2                        3

n(O2) = 0,2 моль*3/2 = 0,3 моль  

n(O2) = 0,3 моль

3)  V = n*Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(O2) = 0,3 моль * 22,4 л/моль = 6,72 л

V(O2) = 6,72 л

Ответ : V(O2) = 6,72 л