7. Розв'яжіть задачу: Масова частка Карбону в речовині складає 68,2%, Гідрогену – 13,62%,

Оксигену - 18,18%. Відносна густина парів цієї речовини за повітрям дорівнює 3,03. Встановіть молекулярну формулу цієї речовни.

Ответы на вопрос

Отвечает Силык Анес.

Ответ:

C5H12O

Объяснение:

Нехай маса речовини буде m г, тоді m(C)=0,682m,m(H)=0.1362,m(O)=0,1818

Dпов.(реч)=3.03

Dпов.(реч)=M(CxHyOz)/29

M(CxHyOz)=3.03*29=87.87≈88

v(C)=0.682m/12=0.0568m; v(H)=0.1362m/1=0.1362m; v(O)=0.1818m/16=0.0113m

Маємо рівняння:

0.0568m : 0.1362m : 0.0113m | /0.0113m

5 : 12 : 1 ⇒ C5H12O

З'ясуємо на правильність

M(C5H12O)=5*12 + 12 + 16=60 + 12 + 16=88г/моль

Отвечает Нольчан Юлия.

Ответ:

x:y:z = w/Ar(C): w/Ar(H): w/Ar(O)

x:y:z = 68,2%/12: 13,62/1: 18,18/16

x:y:z = 5,68: 13,62: 1,14

x:y:z = 5,68/1,14: 13,62/1,14: 1,14/1,14

x:y:z = 5:12:1

C5H12O – пентанол