Який об'єм водню (н. у.) виділиться під час взаємодії 2,7 г алюмінію із сульфатною кислотою? буду

вдячна, якщо на листку розпишете​

Ответы на вопрос

Отвечает Дидычина Ира.

2 Al + 3 H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3 H2

M(Al) = 27 г/моль

n = m ÷ M

n(Al) = m(Al) ÷ M(Al) = 2.7 г ÷ 27 г/моль = 0.1 моль

n(H2) = 3/2n(Al) = (0,1×3) ÷ 2 = 0,15 моль

n(H2) = 0.15 моль

V = Vn × n

V(H2) = Vn × n(H2) = 22,4 л/моль × 0.15 моль = 3.36 л

Ответ: V (H2) = 3.36 л