Хлороводень HCI і фтор F2 мають молекули приблизно однакової маси (підтвердьте це), але істотно

різняться за температурами кипіння: -85 °C (HCl) та - 188 °C (F2). У чому, на вашу думку, причина такої відмінності?​

Ответы на вопрос

Отвечает Bagirov Ali.

Ответ:

Объяснение:

Для підтвердження однакової маси молекул достатньо порівняти відносну молекулярну масу.

Mr(HCl) = Ar(H) + Ar(Cl) = 35,5 + 1 = 36,1.

Mr(F2) = 2 • Ar(F) = 2 • 19 = 38.

Чим міцніший хімічний зв'язок, що утримує частинки у вузлах кристалічних ґраток, тим міцніші кристали, тим твердіша речовина, тим вища температура її плавлення. Обидві речовини мають молекулярну будову (у вузлах молекулярної ґратки розташовані молекули), але при ковалентному неполярному зв'язку у вузлах ґратки — неполярні молекули (F2), що утримуються силами міжмолекулярної взаємодії, а при полярному зв'язку у вузлах ґратки — полярні молекули (HCl), строго орієнтовані одна до одної своїми полюсами. Очевидно, що різним за міцністю є хімічний зв'язок: ковалентний неполярний і ковалентний полярний.