ДАЮ 30 БАЛЛОВ!!!!!!! При нітруванні метану нітратною кислотою утворюється нітрометан та вода.

Складіть рівняння цієї реакції та розрахуйте, яку масу нітрометану можна добути при нітруванні метану масою 32 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Парфёнов Дмитрий.

Ответ:

Реакція нітрування метану (CH₄) нітратною кислотою (HNO₃) виглядає наступним чином:

CH₄ + 4HNO₃ -> CH₃NO₂ + 4H₂O

У рівнянні вище ми бачимо, що 1 моль метану (CH₄) реагує з 4 молями нітратної кислоти (HNO₃), утворюючи 1 моль нітрометану (CH₃NO₂) та 4 молі води (H₂O).

1 моль CH₄ має масу приблизно 16 г (маса водню).

Тому 32 г метану буде містити 32 г / 16 г/моль = 2 моля метану.

Відповідно до рівняння реакції, 2 моля метану утворюють 2 молі нітрометану (CH₃NO₂).

Тепер, щоб розрахувати масу нітрометану (CH₃NO₂), вам потрібно знати його молекулярну масу. Молекулярна маса CH₃NO₂ дорівнює сумі мас атомів у молекулі:

M(CH₃NO₂) = M(C) + 3*M(H) + M(N) + 2*M(O)

M(CH₃NO₂) = 12.01 g/mol + 3*1.01 g/mol + 14.01 g/mol + 2*16.00 g/mol = 61.03 g/mol

Отже, маса 2 молей нітрометану дорівнює:

2 молі * 61.03 г/моль = 122.06 г

Таким чином, при нітруванні 32 г метану, можна отримати приблизно 122.06 г нітрометану.