обчисліть масові частки елементів у таких сполуках RbOH, Cu(OH)2, Fe2(SO4)3 СРОЧНО ДАЮ 40

БАЛОВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Румянцева Наталья.

Відповідь:

RbOH (рубідій гідроксид):

Маса рубідію (Rb) = 1 * 85.47 g/mol = 85.47 g/mol

Маса кисню (O) = 1 * 16.00 g/mol = 16.00 g/mol

Загальна маса RbOH = 85.47 g/mol + 16.00 g/mol = 101.47 g/mol

Масова частка Rb = (85.47 g/mol / 101.47 g/mol) * 100% ≈ 84.23%

Масова частка O = (16.00 g/mol / 101.47 g/mol) * 100% ≈ 15.77%

Cu(OH)2 (купрум (II) гідроксид):

Маса міді (Cu) = 1 * 63.55 g/mol = 63.55 g/mol

Маса кисню (O) = 2 * 16.00 g/mol = 32.00 g/mol

Загальна маса Cu(OH)2 = 63.55 g/mol + 32.00 g/mol = 95.55 g/mol

Масова частка Cu = (63.55 g/mol / 95.55 g/mol) * 100% ≈ 66.48%

Масова частка O = (32.00 g/mol / 95.55 g/mol) * 100% ≈ 33.52%

Fe2(SO4)3 (залізо (III) сульфат):

Маса заліза (Fe) = 2 * 55.85 g/mol = 111.70 g/mol

Маса сірки (S) = 3 * 32.07 g/mol = 96.21 g/mol

Маса кисню (O) = 12 * 16.00 g/mol = 192.00 g/mol

Загальна маса Fe2(SO4)3 = 111.70 g/mol + 96.21 g/mol + 192.00 g/mol = 399.91 g/mol

Масова частка Fe = (111.70 g/mol / 399.91 g/mol) * 100% ≈ 27.92%

Масова частка S = (96.21 g/mol / 399.91 g/mol) * 100% ≈ 24.05%

Масова частка O = (192.00 g/mol / 399.91 g/mol) * 100% ≈ 48.03%

Отже, масові частки елементів у сполуках RbOH, Cu(OH)2, та Fe2(SO4)3 дорівнюють відповідно 84.23% Rb та 15.77% O, 66.48% Cu та 33.52% O, 27.92% Fe, 24.05% S, та 48.03% O.

Пояснення: