виведи формулу аміну в якому частка карбону 53,5%, H-15,5%, N-31,2% густина парів аміну за воднем

22,5

Ответы на вопрос

Отвечает Медведев Кирилл.

Ответ:

Формула аміну, в якому частка карбону складає 53,5%, водню - 15,5% і азоту - 31,2%, це CH3CH2NH2

Объяснение:

Для того, щоб вивести формулу аміну, знайшовши частки вуглецю (C), водню (H) та азоту (N), можна використовувати відсоткові відношення цих елементів.

1. Спочатку переведемо відсоткові відношення в масові частки, припускаючи, що маса аміну дорівнює 100 г:

- C (вуглець): 53,5% = 53,5 г

- H (водень): 15,5% = 15,5 г

- N (азот): 31,2% = 31,2 г

2. Далі знайдемо масу водню в аміні, знаючи його густина парів:

- Густина H2 = 22,5 г/л

- Густина H2 = 2 г/моль

Отже, 15,5 г водню в аміну відповідають 7,75 моль гідрогену.

3. Тепер ми можемо визначити масу вуглецю, азоту та інших елементів, віднімаючи масу водню від загальної маси аміну:

- Маса C = 53,5 г - 7,75 г = 45,75 г

- Маса N = 31,2 г

- Маса інших елементів = Загальна маса аміну - (Маса C + Маса H + Маса N)

- Маса інших елементів = 100 г - (45,75 г + 7,75 г + 31,2 г) = 15,3 г

4. Тепер ми можемо визначити формулу аміну, використовуючи знайдені масові частки:

- CH3CH2NH2

Отже, формула аміну, в якому частка карбону складає 53,5%, водню - 15,5% і азоту - 31,2%, це CH3CH2NH2

Отвечает Беличенко Андрей.

Дано:

CxHyNz

ω(C) = 53,5%

ω(H) = 15,5%

ω(N) = 31,2%

D H2(CxHyNz) = 22,5

Знайти:

CxHyNz - ?

Розв'язання:

1) M(CxHyNz) = D H2(CxHyNz) * M(H2) = 22,5 * 2 = 45 г/моль;

2) N(C) = (ω(C) * Mr(CxHyNz)) / (Ar(C) * 100%) = (53,5% * 45) / (12 * 100%) = 2;

3) N(H) = (ω(H) * Mr(CxHyNz)) / (Ar(H) * 100%) = (15,5% * 45) / (1 * 100%) = 7;

4) N(N) = (ω(N) * Mr(CxHyNz)) / (Ar(N) * 100%) = (31,2% * 45) / (14 * 100%) = 1;

5) C2H7N.

Відповідь: Невідомий амін - C2H7N.