При спалюванні органічної речовини масою 1,1 г утворився вуглекислий газ масою 2,2 г і вода масою

0,9 г. Складіть формулу речовини, якщо її випари об'ємом 0,7 л (н. у.) мають масу 2,75 г. ОБОВ'ЯЗКОВО (ДАНО; РОЗВ'ЯЗАННЯ)​

Ответы на вопрос

Отвечает Кулибакина Лера.

Відповідь:

Дано:

Маса вуглекислого газу (CO2) = 2,2 г

Маса води (H2O) = 0,9 г

Маса органічної речовини (X) = 1,1 г

Маса випарів (Y) = 2,75 г

Об'єм випарів (V) = 0,7 л (нормальних умов)

Розв'язання:

Спочатку знайдемо масу вуглецю (C) та водню (H) в утворених сполуках, використовуючи відомі маси CO2 і H2O:

Маса вуглецю (C) в CO2 = 12 г/моль (маса атома вуглецю) * 1 моль = 12 г.

Маса водню (H) в H2O = 1 г/моль (маса атома водню) * 2 моль = 2 г.

Тепер визначимо вміст вуглецю і водню в органічній речовині X:

Вміст вуглецю в X = 12 г / 1,1 г ≈ 10.91 мас. од.

Вміст водню в X = 2 г / 1,1 г ≈ 1.82 мас. од.

Тепер можемо скласти емпіричну формулу органічної речовини X, знаючи вміст вуглецю і водню:

Формула X: C10.91H1.82 (округлимо до цілих чисел - C11H2).

Для визначення молекулярної формули X нам потрібно знати молекулярну масу X. Маса C11H2 дорівнює 12 * 11 + 1 * 2 = 134 г/моль (маса одного молекулу X).

Тепер ми можемо визначити кількість молекул випарів (Y) з відомою масою (2,75 г) і молекулярною масою X (134 г/моль):

Кількість молекул Y = 2,75 г / 134 г/моль ≈ 0.020 моль.

Тепер використовуючи кількість молекул Y та об'єм Y (0,7 л при нормальних умовах), можемо знайти густих парової маси Y:

Густина газу = 0.020 моль / 0.7 л ≈ 0.0286 г/л.

Тепер ми можемо порівняти густих парової маси Y з густиною повітря (при нормальних умовах, густина повітря приблизно 1,225 г/л):

Густина газу Y < Густина повітря

Отже, газ Y легший за повітря, і це підтверджує, що це газ.

Пояснення: