2. Обчисліть масові частки елементів у сполуках:, H202, C2H6, Mg3N2, S03, P205, Cr203, Al253, B203;


Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Масові частки елементів у різних сполуках обчислюються на основі складу цих сполук. Нижче наведені масові частки елементів у вказаних сполуках:

1. H2O2 (водород пероксид):

- Масова частка водню (H) = 2 * (1 г/моль) = 2 г/моль

- Масова частка кисню (O) = 2 * (16 г/моль) = 32 г/моль

2. C2H6 (етан):

- Масова частка вуглецю (C) = 2 * (12 г/моль) = 24 г/моль

- Масова частка водню (H) = 6 * (1 г/моль) = 6 г/моль

3. Mg3N2 (нітрид магнію):

- Масова частка магнію (Mg) = 3 * (24.3 г/моль) = 72.9 г/моль

- Масова частка азоту (N) = 2 * (14 г/моль) = 28 г/моль

4. SO3 (сіротриоксид):

- Масова частка сірки (S) = 1 * (32 г/моль) = 32 г/моль

- Масова частка кисню (O) = 3 * (16 г/моль) = 48 г/моль

5. P2O5 (пентоксид дифосфору):

- Масова частка фосфору (P) = 2 * (31 г/моль) = 62 г/моль

- Масова частка кисню (O) = 5 * (16 г/моль) = 80 г/моль

6. Cr2O3 (оксид хрому(III)):

- Масова частка хрому (Cr) = 2 * (52 г/моль) = 104 г/моль

- Масова частка кисню (O) = 3 * (16 г/моль) = 48 г/моль

7. Al2S3 (сульфід алюмінію):

- Масова частка алюмінію (Al) = 2 * (27 г/моль) = 54 г/моль

- Масова частка сірки (S) = 3 * (32 г/моль) = 96 г/моль

8. B2O3 (оксид бору):

- Масова частка бору (B) = 2 * (10.8 г/моль) = 21.6 г/моль

- Масова частка кисню (O) = 3 * (16 г/моль) = 48 г/моль

Ці значення вказують на масові частки кожного елемента у відповідних сполуках.

в итоге:

Ось масові частки елементів у вказаних сполуках:

1. H2O2: H - 2 г/моль, O - 32 г/моль.

2. C2H6: C - 24 г/моль, H - 6 г/моль.

3. Mg3N2: Mg - 72.9 г/моль, N - 28 г/моль.

4. SO3: S - 32 г/моль, O - 48 г/моль.

5. P2O5: P - 62 г/моль, O - 80 г/моль.

6. Cr2O3: Cr - 104 г/моль, O - 48 г/моль.

7. Al2S3: Al - 54 г/моль, S - 96 г/моль.

8. B2O3: B - 21.6 г/моль, O - 48 г/моль.

Ці значення вказують на масові частки кожного елемента у відповідних сполуках в грамах на моль.