На зовнішньому рівні атома елемента міститься 4 електрона. Масова частка цього елемента в його

леткій сполуці з Гідрогеном становить 87,5 %. Визначте невідомий елемент.

Ответы на вопрос

Отвечает Маратович Айбар.

Объяснение:

Дано: летка сполука ЕН4, w(H)=25% або 0,25. Vo)) 2. 84% Знайти: елемент Е-? Розв'язання: w(H)=4•Ar(H)/Mr(EH4), за умоваю задачі 4.Ar(H)/Mr(EH4)=0,25, звідси Мr(ЕН4)=4•Ar(H)/0,25=4-1/0,25=16. Mr(EH4)=Ar(E)+4⚫Ar(H), Ar(E)+4⚫Ar(H)=16, звідси Ar(Е)=16-4•Ar(H)=16-4•1=12 Отже, шуканий елемент карбон С. Перевірка: значення валентності неметалічних елементів у сполуках з Гідрогеном становить різницю між числом 8 і номером групи, у якій розміщений елемент. Валентність Е у сполуці IV, тому 8-х=4, x=8-4=4, С- елемент 4 групи.