5. Определите массу воды, которая образуется при взаимодействии 5 г Н2 и 5 г O2 дайте подробный

ответ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сарана Максим.

2H2 + O2 -> 2H2O

Ця реакція показує, що 2 молекули водню (H2) реагують з однією молекулою кисню (O2), утворюючи 2 молекули води (H2O).

маса молекули кисню (O2) приблизно 32 грами/моль.

Маса молекули водню (H2) дорівнює приблизно 2 грамам/моль, а маса молекули кисню (O2) приблизно 32 грами/моль.

Спочатку розглянемо кількість речовини в 5 грамах водню і 5 грамах кисню:

Маса водню (H2) = 5 г

Маса кисню (O2) = 5 г

Тепер розглянемо моларні відношення:

Кількість молекул водню = (маса водню) / (маса молекули водню) = 5 г / 2 г/моль = 2,5 моль

Кількість молекул кисню = (маса кисню) / (маса молекули кисню) = 5 г / 32 г/моль = 0,15625 моль (приблизно)

За рівнянням реакції один моль кисню реагує з двома мольками водню для утворення двох молекул води. Отже, кількість молекул води, які утворюються, буде така ж, як кількість молекул кисню, тобто близько 0,15625 моль.

Тепер знайдемо масу води, яка утворюється:

Маса води (H2O) = (кількість молекул води) x (маса молекули води)

Маса молекули води = маса атома водню (H) + маса атома кисню (O) = 2 г + 16 г = 18 г/моль

Отже, маса води, яка утворюється при цій реакції:

Маса води = 0,15625 моль x 18 г/моль = 2,8125 грама

Отже, при взаємодії 5 грамів водню і 5 грамів кисню утворюється близько 2,8125 грама води.