Яка маса води потрібна для виготовлення 180 г 10% розчину кальцій хлориду із кристалогідрату,

формула якого CaCl, 8H₂O?

Ответы на вопрос

Отвечает Глазунов Данил.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(СaCl₂ * 8Н₂О) = 180 г

w(Na₂CO₃ ) = 10% або 0,1

Найти: m(H₂O) - ?

M(СaCl₂ * 8Н₂О) = 40 + 35,5 * 2 + 8 * (1 * 2 + 16) = 255 г/моль

M(СaCl₂) = 40 + 35,5 * 2 = 111 г/моль

Обчислимо масову частку СaCl₂ у кристалогідраті:

w(СaCl₂) = M(СaCl₂)/M(СaCl₂ * 8Н₂О) * 100% =

= 111/255 * 100% = 43,5 %

Знайдемо маси СaCl₂ в води в кристалогідраті

m(СaCl₂) = w(СaCl₂) * m(р-нСaCl₂ * 8Н₂О))/100% =

= (43,5% * 180)/100% = 78,3 г

m(H₂O) = m(р-нСaCl₂ * 8Н₂О) - m(СaCl₂) = 180 - 78,3 = 101,7 г

Визначимо загальну масу розчину

101,7 г - 10%

х г       - 100%

m(р-ну) = 101,7 * 100% : 10% = 1017 г

Вичислимо в якій масі води необхідно розчинити кристалогідрат:

m(H₂O) = m(р-ну) - m(СaCl₂ * 8Н₂О) = 1017 - 180 = 837 г