1) який об'єм хлору потрібен для галогенування 100 л пропану, якщо вихід реакції становить 94%

(н.у.) 2) який об'єм водню виділиться в результаті дегідрування 40 л октану, якщо втрати складають 2% (н.у.)Будь ласка, я вас прошу, напишіть РОЗГОРНУТУ відповідь, з формулою і поясненням, пояснення давайте таке, як для тупогоВіддаю всі бали​

Ответы на вопрос

Отвечает Бирюкова Алеся.

Ответ:

1) 97 мл

2) 32

Объяснение:

1)

C3H8 + Cl2 → C3H7Cl + HCl

Молярна маса пропану (C3H8) = 3 * молярна маса вуглецю + 8 * молярна маса водню = 3 * 12.01 г/моль + 8 * 1.008 г/моль = 44.096 г/моль

n = PV/RT

n = (1 * 100) (0.0821 * 273.15) = 0.00406 моль

0.00406 моль / 0.94 = 0.00433 моль

V = n * 22.4 л/моль

V = 0.00433 моль * 22.4 л/моль

V = 0.097 л (або 97 мл)

2)

C8H18 → C8H16 + H2

Молярна маса октану (C8H18) = 8 * молярна маса вуглецю + 18 * молярна маса водню = 8 * 12.01 г/моль + 18 * 1.008 г/моль = 114.23 г/моль

n = PV/RT

n = (1 * 40) / (0.0821 * 273.15) = 0.00146 моль

V = n * 22.4 л/моль

V = 0.00143 моль * 22.4 л/моль

V = 0.032 л (або 32 мл)