Даю 80б!! при розчиненні 152,8 г сплаву міді, заліза та магнію у хлоридній кислоті утворилось 38,08

л (н.у) газу та 96г нерозвиненого залишку. визначте масові частки металів (%) у вихідній суміші. Дуже терміново ( ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ананьев Виктор.

Ответ:

Для визначення масових часток металів у вихідній суміші спочатку визначимо, яка частина газу утворилася внаслідок реакції з металами, і потім визначимо, яка частина сплаву залишилася нерозчиненою.

Крок 1: Визначення кількості молей газу (н.у) утвореного при реакції.

Зазвичай, газ на н.у умовах має об'єм 22,4 л/моль. Отже, 38,08 л газу відповідає kількості молей газу.

Крок 2: Визначення маси металів, які розчинилися в реакції.

Відомо, що сплав складається з 80% міді та решти заліза та магнію. Почнемо з міді:

Масова частка міді у сплаві = 80% = 0,80

Маса міді = Маса сплаву × Масова частка міді = 152,8 г × 0,80 = 122,24 г

Крок 3: Визначення маси заліза та магнію, які розчинилися в реакції.

Маса решти (залізо та магній) = Маса сплаву - Маса міді = 152,8 г - 122,24 г = 30,56 г

Крок 4: Визначення кількості молей заліза та магнію.

Залізо та магній знаходяться в одному співвідношенні масами, тобто відношення маси заліза до маси магнію дорівнює 1:1.

Крок 5: Визначення масових часток заліза та магнію.

Тепер, відомо, що вся маса заліза та магнію складається з 30,56 г заліза і 30,56 г магнію.

Масова частка заліза = (Маса заліза / Маса заліза та магнію) × 100% = (30,56 г / 61,12 г) × 100% = 50%

Масова частка магнію також буде 50%.

Отже, масові частки металів у вихідній суміші складають 50% заліза, 50% магнію та 80% міді.

Объяснение:

Отвечает Раковская Оля.

все на фото надеюсь помагла))