У скільки разів зменшиться швидкість реакції при зниженні температури з 70° до 40°С, якщо

температурний коефіцієнт швидкості реакції рівний 2? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Вика.

Ответ:

Для визначення, у скільки разів зменшиться швидкість реакції при зниженні температури, ви можете використовувати рівняння Арре́ніуса, яке виражає залежність між температурою і швидкістю реакції:

k2 / k1 = e^((Ea / R) * (1/T1 - 1/T2))

де: k1 - швидкість реакції при температурі T1 k2 - швидкість реакції при температурі T2 Ea - енергія активації реакції R - газова стала (приблизно 8.314 Дж/(моль·К)) T1 - початкова температура (70°C) T2 - кінцева температура (40°C)

Для спрощення розрахунків припустимо, що Ea і R залишаються незмінними.

k2 / k1 = e^((Ea / R) * (1/T1 - 1/T2))

k2 / k1 = e^((Ea / R) * (1/343 K - 1/313 K))

k2 / k1 = e^((Ea / R) * (0.0029 K⁻¹))

k2 / k1 = e^(2 * 0.0029) ≈ e^0.0058

Тепер обчисліть e^0.0058, щоб знайти відношення k2 / k1:

k2 / k1 ≈ 1.005813

Отже, швидкість реакції при 40°C зменшиться приблизно в 1.005813 разів, або близько 1.005 разів (близько 0.5%).