Назвіть елемент IV групи, якщо масовачастка оксигену в оксиді - 21, 23%.​


Ответы на вопрос

Отвечает Лугинин Никита.

Назвіть елемент: 4 група, масова частка кисню у вищому оксиді 21.23% Формула вищого оксиду елементів 4 групи: RO2

W (O2) = 21.23% W (R) = 100% - 21.23% = 78,77% W (O2) = n * Ar (O) / Mr (RO2)

або Mr (RO2) = n * Ar (O) / W (O2),

тоді Mr (RO2) = 16 * 2 / 21,23% = 32 / 21,23% = 1,5%

або 150,7 г/моль Ar(R)= 150,7 -32 = 118,7 – це олово

Ar(Sn) = 118.69

Відповідь: Ar(Sn) = 118.69