8. Обчисліть та позначте кількість речовини катіонів у розчині, що містить розчинений хром(ІІІ)

сульфат кількістю речовини 5,5 моль

Ответы на вопрос

Отвечает Сарсенова Айым.

Ответ:

Кількість речовини катіонів у розчині, що містить розчинений хром(ІІІ) сульфат кількістю речовини 5,5 моль, становить **11 моль**.

**Розв'язання:**

Хром(ІІІ) сульфат має формулу Cr2(SO4)3. Молекулярна маса Cr2(SO4)3 становить 392 г/моль. У 1 моль Cr2(SO4)3 міститься 2 моль хром(ІІІ) катіонів (Cr3+).

Отже, кількість речовини катіонів у розчині, що містить розчинений хром(ІІІ) сульфат кількістю речовини 5,5 моль, становить:

```

n(Cr3+) = 5,5 моль * 2 моль/392 г/моль * 52 г/моль = 11 моль

```

**Відповідь:**

n(Cr3+) = 11 моль

Отвечает Косьяненко Дарья.

Дано:

n(Cr₂(SO₄)₃) = 5,5 моль

Знайти:

n(катіонів) - ?

Розв'язання:

1) Cr₂(SO₄)₃ → 2Cr³⁺ + 3SO₄²⁻;

2) n(Cr³⁺) = n(Cr₂(SO₄)₃) * 2 = 5,5 * 2 = 11 моль.

Відповідь: Кількість речовини Cr³⁺ становить 11 моль.