Зат мөлшері 3 моль H2SO4 массасы Зат мөлшері 0,5 моль Na2CO3 массасын анықтау4 моль ортофосфор

қышқылының массасы помогите пожалуйста ​пж добрые люди (

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

Объяснение:

М(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

m(H2SO4) = n(H2SO4) * М(H2SO4) = 3 * 98 = 294 г

М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106 г/моль

m(Na2CO3) = n(Na2CO3) * М(Na2CO3) = 0,5 * 106 = 53 г

М(НЗРO4) = 1 * 3 + 31 + 16 * 4 = 98 г/моль

m(НЗРO4) = n(НЗРO4) * М(НЗРO4) = 4 * 98 = 392 г