Обчислити молекулярну масу газу, якщо цей газ масою 33,05 г за температури 20ºС і тиску 100 кПа

займає об’єм 18,3 л.

Ответы на вопрос

Отвечает Филиппов Семён.

Ответ:

Для розрахунку відносної молекулярної маси газу необхідно використати загальну газову рівність:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура.

Перетворимо формулу, щоб виділити n:

n = PV/RT

Далі, використовуючи формулу для розрахунку кількості речовини, можна знайти число молекул:

N = n * N_A

де N_A - число Авогадро.

Тоді відносна молекулярна маса (М) може бути знайдена з формули:

М = m / n

де m - маса зразка.

Замінимо дані в формулах:

Объяснение: просто підставити значення, обчислити й все)