1) Обчислити молярну масу мідного купоросу CuSO4 × 5H20 2) Визначте масову частку

кристалізаціїної води у натрій карбонат декагідраті ДАЮ 75 Балів!! БУДУ ВДЯЧНА ЗА ШВИДКУ ДОПОМОГУ

Ответы на вопрос

Отвечает Ковальчук Даша.

1) Молекулярна маса мідного купоросу CuSO4 × 5H2O обчислюється шляхом додавання молекулярних мас складових частин:

Молекулярна маса CuSO4 = (63.55 г/моль для Cu + 32.07 г/моль для S + 4 * 16.00 г/моль для O) = 159.84 г/моль

Молекулярна маса H2O = (2 * 1.01 г/моль для H + 16.00 г/моль для O) = 18.02 г/моль

Тепер додаємо маси CuSO4 та 5 молекул H2O:

Молекулярна маса CuSO4 × 5H2O = 159.84 г/моль + (5 * 18.02 г/моль) = 159.84 г/моль + 90.1 г/моль = 249.94 г/моль

Отже, молярна маса мідного купоросу CuSO4 × 5H2O дорівнює близько 249.94 г/моль.

2) Масова частка кристалізаційної води у натрій карбонат декагідраті може бути обчислена за наступною формулою:

Масова частка води (%) = (Маса води / Загальна маса сполуки) * 100

Декагідрат означає, що в сполуці є 10 молекул води (Na2CO3 × 10H2O). Молекулярна маса Na2CO3 = (2 * 22.99 г/моль для Na + 12.01 г/моль для C + 3 * 16.00 г/моль для O) = 105.99 г/моль. Молекулярна маса 10 молекул H2O = 10 * 18.02 г/моль = 180.2 г/моль.

Загальна маса сполуки Na2CO3 × 10H2O = 105.99 г/моль + 180.2 г/моль = 286.19 г/моль.

Тепер можна обчислити масову частку води:

Масова частка води (%) = (180.2 г/моль / 286.19 г/моль) * 100 ≈ 63%

Отже, масова частка кристалізаційної води у натрій карбонат декагідраті становить приблизно 63%.

Отвечает Александров Богдан.

Ответ:

Объяснение:

1)

M(CuSO₄* 5H₂O) = 64 + 32 + 16 * 4 + 5(2 + 16) = 250 г/моль

2)

Mr(Na₂СO₃* 10H₂O) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 + 10 * ( 2 + 16) = 286

Mr(Na₂СO₃) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106

Mr(H₂O) = 10 * ( 1 * 2 + 16) = 180

w(Na₂CO₃) = m(Na₂CO₃) / m(Na₂CO₃ * 10H₂O) * 100% =

= 106/286 * 100% = 37,06%

w(H₂O) = m(H₂O) / m(Na₂CO₃ * 10H₂O) * 100% =

= 180/286 * 100% = 62,94%