Визначити формулу газу що містить 80% карбону та20% гідрогену.Відносна густина цього газу за

повітрям 1,03

Ответы на вопрос

Отвечает Шмакова Ліза.

Ответ:

Для визначення формули газу, що містить 80% карбону та 20% гідрогену, спочатку потрібно визначити молярну масу цього газу.

Молярна маса карбону (C) = 12,01 г/моль

Молярна маса гідрогену (H) = 1,01 г/моль

Так як газ містить 80% карбону і 20% гідрогену, можна припустити, що 100 газу містить 80 г карбону і 20 г гідрогену.

Масова частка карбону (X(C)) = (маса карбону / маса газу) * 100% = (80 г / 100 г) * 100% = 80%

Масова частка гідрогену (X(H)) = (маса гідрогену / маса газу) * 100% = (20 г / 100 г) * 100% = 20%

Тепер можна визначити мольні співвідношення карбону і гідрогену:

Мольне співвідношення карбону (n(C)) = (маса карбону / молярна маса карбону) = 80 г / 12,01 г/моль ≈ 6,66 моль

Мольне співвідношення гідрогену (n(H)) = (маса гідрогену / молярна маса гідрогену) = 20 г / 1,01 г/моль ≈ 19,80 моль

Тепер можна визначити мольне співвідношення карбону і гідрогену у найпростішому співвідношенні. Для цього треба поділити кожне мольне співвідношення на найменший спільний дільник:

Мольне співвідношення карбону (n(C)) = 6,66 моль / 6,66 ≈ 1 моль

Мольне співвідношення гідрогену (n(H)) = 19,80 моль / 6,66 ≈ 3 моль

Таким чином, формула газу є CH₃, що означає, що в одній молекулі газу міститься один атом карбону і три атоми гідрогену.

Відносна густина цього газу за повітрям 1,03 означає, що газ легший за повітря.