СРОЧНО!!! Обчисліть масу солі і води, які необхідно змішати, для того, щоб приготувати 300 мл

розчину (ρ розчину = 1,08 г/мл) з масовою часткою розчиненої речовини 5%

Ответы на вопрос

Отвечает Щелкунов Глеб.

Ответ:

Щоб обчислити масу солі і води, які необхідно змішати, спочатку розрахуємо масу самої розчиненої речовини (солі) в розчині.

Масова частка розчиненої речовини (солі) визначається як відношення маси солі до загальної маси розчину:

Масова частка = (маса солі) / (маса солі + маса води)

Маса солі = (масова частка) * (маса солі + маса води)

Дано, що масова частка розчиненої речовини (солі) становить 5%, тобто 0,05. Давайте позначимо масу солі як m_соль, а масу води як m_вода.

Також дано об'єм розчину, який дорівнює 300 мл. Об'єм можна перевести у масу, використовуючи густиності речовин: густина води - 1 г/мл, густина розчину - 1,08 г/мл.

Маса розчину = об'єм розчину * густина розчину

300 мл * 1,08 г/мл = 324 г

Тепер можемо записати рівняння з використанням вищевказаних змінних:

0,05 = m_соль / (m_соль + m_вода)

m_соль = 0,05 * (m_соль + m_вода)

m_соль = 0,05m_соль + 0,05m_вода

m_соль - 0,05m_соль = 0,05m_вода

0,95m_соль = 0,05m_вода

m_соль = (0,05m_вода) / 0,95

Так як маса солі і води разом дорівнює масі розчину:

m_соль + m_вода = 324 г

Підставимо значення м_соль в це рівняння:

(0,05m_вода) / 0,95 + m_вода = 324 г

Розв'яжемо це рівняння для m_вода:

(0,05m_вода + 0,95m_вода) / 0,95 = 324 г

1m_вода = 324 г * 0,95

m_вода = 307,8 г

Тепер, щоб знайти масу солі, підставимо значення m_вода в рівняння для m_соль:

m_соль = (0,05 * 307,8 г) / 0,95

m_соль ≈ 16,09 г

Отже, для приготування 300 мл розчину з масовою часткою розчиненої речовини 5% необхідно змішати близько 16,09 г солі і 307,8 г води.