Даю 100 б! Обчисліть масу (г) хлоридної кислоти з масовою часткою гідроген хлориду 20% якщо для

її нейтралізаціїї використали розчин барій гідроксиду масою 400 г з масовою часткою Ba(OH)₂ - 10% Без спама

Ответы на вопрос

Отвечает Кошаренко Ваня.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(HCl) = 20% або 0,2

m(р-ну Ba(OH)2)= 400 г

w( Ba(OH)2) = 10% або 0,1

Hайти: m(р-нуHCl) - ?

Складемо РХР:

Ba(OH)2 + 2HCl → BaCl2 + 2H2O

М(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5г/моль

Обчислимо масу барій гідроксиду в розчині:

m(Ba(OH)2) = m(р-ну Ba(OH)2) * w( Ba(OH)2) = 400 *0,1 = 40 г

Найдемо кількість речовини Ba(OH)2

М(Ba(OH)2) = 137 + (16 + 1) * 2 = 171 г/моль

n(Ba(OH)2) = m(Ba(OH)2)/М(Ba(OH)2) = 40 /171 = 0,23 моль

З РХР слідує, що  n(Ba(OH)2) = 2n(HCl) = 2 * 0,23 = 0,46 моль

m(HCl) = n(HCl) * M(HCl) = 0,46 * 36,5  = 16,8 г

m(рнуHCl) = m(HCl)/w(HCl) = 16,8/0,2 = 84 г