Визначити об'єм водню(н.у)який утвориться при взаємодії 28 rFe(2) з хлориднлю кислотою


Ответы на вопрос

Отвечает Ахремчик Яна.

Ответ:

Для визначення об'єму водню (н.у), який утвориться під час взаємодії 28 грамів заліза (Fe₂) з хлоридною кислотою (HCl), спочатку ми повинні визначити хімічну реакцію, яка відбувається. У цій реакції залізо реагує з хлоридною кислотою, утворюючи хлорид заліза та водень.

Хімічна реакція:

Fe₂ + 6HCl → 2FeCl₃ + 3H₂

За цією реакцією 1 моль Fe₂ утворює 3 молі водню (H₂). Тепер ми можемо використовувати закони стехіометрії, щоб знайти кількість молей водню у реакції.

Маса Fe₂ = 28 г

Маса молекули H₂ = 2 г/моль

Таким чином, маса H₂, яка утвориться в реакції:

28 г Fe₂ × (3 мол H₂ / 1 моль Fe₂) = 84 г H₂

Отже, об'єм водню (н.у), який утвориться при цій реакції, дорівнює 84 літрам водню за нормальних умов (н.у).

Отвечает Михайлов Егор.

Дано:

m(Fe) = 28 г

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) Fe + 2HCl → FeCl2 + H2↑;

2) n(Fe) = m / M = 28 / 56 = 0,5 моль;

3) n(H2) = n(Fe) = 0,5 моль;

4) V(H2) = n(H2) * Vm = 0,5 * 22,4 = 11,2 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 11,2 л.