Знайти масу солі, що утворилась в результаті взаємодії кальцій оксиду 67 г з сульфатною кислотою.

Срочно, даю 70 балов!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Гатикоева Мадлена.

Ответ:

Реакція взаємодії кальцій оксиду (CaO) з сульфатною кислотою (H2SO4) дає кальцій сульфат (CaSO4) і воду (H2O):

CaO + H2SO4 → CaSO4 + H2O

Запишемо рівняння реакції і знайдемо молярні співвідношення між реагентами та продуктами:

1 моль CaO + 1 моль H2SO4 → 1 моль CaSO4 + 1 моль H2O

Тому, щоб знайти масу CaSO4, яка утворилась, потрібно спочатку знайти кількість молей CaO та H2SO4, які брали участь у реакції. Для цього необхідно поділити дану масу на молярну масу CaO:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 67 г / 56.08 г/моль = 1.194 моль

За законом збереження маси, кількість моль H2SO4, яка брала участь у реакції, буде такою ж самою, як кількість моль CaO:

n(H2SO4) = 1.194 моль

Тепер можна використати рівняння реакції для знаходження кількості молей CaSO4, яка утворилась:

n(CaSO4) = n(CaO) = 1.194 моль

Нарешті, можна знайти масу CaSO4, використовуючи її молярну масу:

m(CaSO4) = n(CaSO4) × M(CaSO4) = 1.194 моль × 136.14 г/моль = 162.5 г

Отже, маса кальцій сульфату, що утворився в результаті взаємодії кальцій оксиду 67 г з сульфатною кислотою, становить 162.5 г.

Отвечает Молина Елена.

Дано:

m(CaO) = 67 г

Знайти:

m(солі) - ?

Розв'язання:

1) CaO + H2SO4 → CaSO4 + H2O;

2) n(CaO) = m / M = 67 / 56 = 1,2 моль;

3) n(CaSO4) = n(CaO) = 1,2 моль;

4) m(CaSO4) = n * M = 1,2 * 136 = 163,2 г.

Відповідь: Маса CaSO4 становить 163,2 г.