In 2013 the Los Angeles Dodgers opening day payroll was about $2.16 x 108 and the Houston Astros

opening day payroll was about $2.4 x 107 How much higher was the Dodgers' payroll?

Ответы на вопрос

Отвечает Юринский Матвей.

The payroll for LA Dodgers 2.16*108=233.28

for Houston A 2.4*107=256.80

Houston Astros's payroll was higher

Отвечает Назаров Олег.

Ответ:

Your question is out of chemistry field;

However, It's 2.16*10^8/2.4*10^7 = 9 times higher.