3. Обчисліть масові частки елементів у сполуках: а) Фосфору й Гідрогену - у фосфiнi PHз; Барію й

Оксигену - у барій карбо- наті BacОз; Кальцію й Оксигену — у кальцій гідроксиді Ca(OH)2; б) Купруму й Оксигену - у купрум(1) оксиді; Калію та Сульфуру - у калій сульфіті К2SO3; Калію й Гідрогену у калій гідроксиді кон.

Ответы на вопрос

Отвечает Антипина Вика.

Відповідь:

а) Mr(PH3)=31+3=34

w(P)=31*100/34=91,2%

w(H)=3*100/34=8,8%

Mr(BaCO3)=137+12+48=197

w(Ba)=137*100/197=69,5%

w(O)=48*100/197=24,4%

Mr(Ca(OH)2)=40+34=74

w(Ca)=40*100/74=54,1%

w(O)=32*100/74=43,2%

б) Mr(CuO)=64+16=80

w(Cu)=64*100/80=80%

w(O)=16*100/80=20%

Mr(K2SO3)=78+32+48=158

w(K)=78*100/158=49,4%

w(S)=32*100/158=20,3%

Mr(KOH)=56

w(K)=38*100/56=67,9%

w(H)=1*100/56=1,8%

Пояснення: