1.Складіть рівняння реакцій за схемою: Cu→CuO→CuCl2→Cu(OH)2→CuO 2.Якими двома способами можна

добути Купрум(ІІ) оксид, бромідну кислоту? 3.Яка маса сульфатної кислоти вступить у реакцію з натрій гідроксидом: а) кількістю речовини 0,2 моль; б) масою 20 грам.

Ответы на вопрос

Отвечает Черномашенцева Елизавета.

Ответ:

1-2Cu+O2=2CuO

CuO+2HCl=CuCl2+H2O

CuCl2+2NaOh=Cu(OH)2+2NaCl

Cu(OH)=CuO+H2O

CuO+H2=Cu+H2O

2-Нагрівання, окиснення.

3-

Б)Уравнение реакции:

H₂SO₄ + 2NaOH = Na₂SO₄ + 2H₂O

2) Находим молярные массы:

М(H₂SO₄) = 2*1 + 32 + 4*16 = 98 г/моль

М(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

3)Составляем пропорцию по уравнению реакции:

2*40 г NaOH реагируют с 98 г H₂SO₄

 20 г NaOH----------------- с Х г H₂SO₄

Х = 20*98/(2*40) = 24,5 г

Объяснение: