Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення згідно зі схемою: N2O5,

-> HNO3, ->Са(NO3)2 для другого- перетворення наведіть два способи. Назвіть всі речовини та вка. жіть типи хімічних реакцій.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тимергалиева Ирина.

Ответ:

Объяснение:

N2O5 + H2O = 2HNO3 (оксид азоту(V)+вода = азотна кислота, тип реакції сполучення)

Ca(OH)2 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + 2H2O (гідроксид кальцію + азотна кислота = нітрат кальцію + вода, тип реакціїї обміну)

4Ca+10HNO3(конц)=4Ca(NO3)2+N2O↑+5H2O (кальцій + азотна кислота= нітрат кальцію + оксид азоту (І) + вода, тип реакції заміщення)