1Добування ферум(ІІІ) гідроксиду. Які реагенти використовуються у реакції?.2 Розклад ферум (ІІІ)

гідроксиду.3 Взаємодія ферум (ІІІ) гідроксиду з кислотами.4 якісні реакції на Fe(2+) та Fe(3+)Помогите плс​

Ответы на вопрос

Отвечает Бубон Диана.

1) FeCl3 і KOH

Це звичайний спосіб отримання нерозчинних підстав - реакція обміну розчинної солі і луги. Випадає бурий осад. Це гідроксид заліза (III).

FeCl3 + 3KOH —> Fe(OH)3 + 3KCl

2) 2Fe(OH)3 —> Fe2O3 + 3H2O

Реакція відбувається при нагріванні

3) Взаємодія з соляною (хлоридною) кислотою:

Fe(OH)3 + 3HCl = FeCl3 + 3H2O

Взаємодія з сірчаною (сульфатною) кислотою:

2Fe(OH)3 + 3H2SO4 —> Fe2(SO4)3 + 6H2O

Взаємодія з нітратною кислотою:

3HNO3 + Fe(OH)3 -> Fe(NO3)3 + 3H2O

4) —>

Існують дві якісні реакції на йон Fe(2+)

1) FeCl3 + 3 NaOH = Fe(OH)3 ↓+ 3NaCl (при взаємодії з каустичною содою (NaOH) - бурий осад)

2) 3К4[Fe(CN)6] +4FeCl3 = KFe [Fe(CN)6])↓ + 12KCl (+ жовта кров’яна сіль = синій осад)

Існують також дві якісні реакції на йон Fe(3+):

1) FeSO4 +2NaOH = Fe(OH)2 ↓ + Na2SO4 ( темний сіро-зелений осад)

2) 2К3[Fe(CN)6 ] +3FeSO4 = KFe[Fe(CN)6])↓ + 3K2SO4 (+червона кров’яна сіль = темно-синій осад)