ТЕСТ Із 400г кальцій карбонату при дії хлоридною кислотою одержали 75л вуглекислого газу.

Обчисліть відносний вихід продукту вуглекислого газу.варианты ответа.а)93,7%б)63,7%в)73,7%г)83,7%

Ответы на вопрос

Отвечает Недев Илиан.

Ответ:

Відносний вихід продукту (вуглекислого газу) :

г)83,7%

Объяснение:

Із 400г кальцій карбонату при дії хлоридною кислотою одержали 75л вуглекислого газу. Обчисліть відносний вихід продукту вуглекислого газу

  • Величину, яка характеризує повноту перебігу хімічної реакції або ступінь перетворення речовини на іншу називають відносним виходом продукту реакції. Цю величину позначають грецькою літерою η (ета) і обчислюють за формулою(якщо в результаті реакції утворюється газ):

\boxed {\bf \eta = \dfrac{V_n(A)}{V_m(A)} \cdot 100\%}

Vn. — добуті (практ.) об’єм речовини А;

Vm. — об’єм речовини А, обчислені за хімічним рівнянням (теор).

Дано: Vn(CO₂)=75л, m(CaCO₃)=400 г

Знайти: η (CO₂)=

Розв'язання:

1. Обчислимо молярну масу кальцій карбонату:

М(CaCO₃)=40+12+3*16= 100 г/моль

2. Обчислюємо об'єм вуглекислого газу, який має утворитися із 400 г кальцій карбонату, за відсутності втрат.

Згідно з рівнянням реакції, із 1 моль CaCO₃ утворюється 1 моль CO₂, тобто така сама кількість речовини вуглекислого газу:

400 г                   х л

CaCO₃ + 2HCl = CO₂ + CaCl₂ + H₂O

1*100г/моль       1*22,4 л/моль

V_m(CO_2)=\frac{400*22,4}{100} =89,6  л

3. Розраховуємо відносний вихід продукту реакції

\eta = \dfrac{V_n(CO_2)}{V_m(CO_2)} \cdot100\%=\dfrac{75}{89,6}  \cdot100\%=83,7\%

Відповідь: η (CO₂)= 83,7%

#SPJ1