до 90 г 20% -го розчину калій карбонату долили надлишок розчину хлоридної кислоти. обчисліть масу

газу що виділився. Відповідь : 5,7 г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вискова Ксения.

K2CO3 + 2HCl = 2KCl + H2O + CO2↑

m р-ра K2CO3 = 90 г

w K2CO3 = 20% или 0,2

m CO2 - ?

m K2CO3 = m р-ра * w = 90 * 0,2 = 18 г

M K2CO3 = 138 г/моль

M CO2 = 44 г/моль

n K2CO3 = m/M = 18/138 = 0,13 моль

n CO2 = n K2CO3

m CO2 = nM = 0,13 * 44 = 5,72 г ~ 5,7 г

Ответ : 5,7 г