Кальцій нітрат масою 16,4 г піддали повному термічному розкладу. Виділився кисень об’ємом 1,68 л

(н.у.). Який вихід газу повідношенню до теоретично можливого?

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.

Ответ:

вихід газу становить близько 54,5% від теоретично можливого

Объяснение:

Для розрахунку вихідного газу необхідно визначити масу кальцію, який був у кальційному нітраті.

Маса кальцію = маса кальційного нітрату - маса інших компонентів

Маса кальційного нітрату = 16,4 г

Маса інших компонентів = маса кисню, який виділився = 1,68 л * 1,429 г/л = 2,40552 г

Тому, маса кальцію = 16,4 г - 2,40552 г = 13,99448 г

З рівняння реакції видно, що за кожні 2 молекули кальцію виділяється 1 молекула кисню. Тому, теоретично можливий вихід кисню повинен бути удвічі більший за масу кальцію.

Теоретично можливий вихід кисню = (13,99448 г / 40,08 г/моль) * 1 моль/2 = 0,1748 моль

Вихід газу повідношенню до теоретично можливого = (1,68 л / 22,4 л/моль) / 0,1748 моль = 0,545

Отже, вихід газу становить близько 54,5% від теоретично можливого.