Яка маса солі утвориться, якщо на кальцій оксид кількістю речовини 0,5 моль подіяти нітратною

кислотою?​ СРОЧНО (ДАЮ 100 БАЛОВ)

Ответы на вопрос

Отвечает Хариева София.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

n(CaO) = 0,5 моль

Найти: m(Ca(NO3)2) - ?

Складемо РХР:

0,5 моль                    х л

CaO + 2 HNO3 → Ca(NO3)2 + H2O

n = 1 моль             n = 1 моль

n(Ca(NO3)2) = 1 * 0,5 : 1 = 0,5 моль

M(Ca(NO3)2) = 40 + 14 * 2 + 16 * 6 = 164 г/моль

m(Ca(NO3)2) = n(Ca(NO3)2) * M(Ca(NO3)2) = 0,5 * 164 = 82 г