До 200мл розчину з масовою часткою кислоти 20% (густина 1,12 г/см³) додали 70 мл води Визначте

масову частку кислоти (у %) в утворенному розчині. ПОМОГИТЕ ДАЮ 60 БАЛОВ ЗА РЕШЕНИЕ ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гущина Ангелина.

Ответ: 76,19%

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі, потрібно використовувати розрахунок об'єму розчину.

Спочатку обчислимо масу початкового розчину кислоти:

Маса кислоти = об'єм розчину * густина розчину

Маса кислоти = 200 мл * 1,12 г/см³ = 224 г

Маса води доданої = 70 мл * 1 г/см³ = 70 г

Отже, загальна маса розчину після додавання води становить:

Загальна маса розчину = маса кислоти + маса води = 224 г + 70 г = 294 г

Тепер визначаємо масу кислоти в утвореному розчині:

Маса кислоти в утвореному розчині = маса кислоти / загальна маса розчину * 100%

Маса кислоти в утвореному розчині = 224 г / 294 г * 100% = 76,19%

Таким чином, масова частка кислоти в утвореному розчині становить 76,19%.

Отвечает Каретин Данил.

Дано:

V1 р-ну(кислоти) = 200 мл

ω1(кислоти) = 20%

ρ1 р-ну(кислоти) = 1,12 г/см³ = 1,12 г/мл

V(води) = 70 мл

Знайти:

ω2(кислоти) - ?

Розв'язання:

1) m(води) = ρ * V = 1 * 70 = 70 г;

2) m1 р-ну(кислоти) = ρ1 р-ну * V1 р-ну = 1,12 * 200 = 224 г;

3) m1(кислоти) = ω1 * m1 р-ну / 100% = 20% * 224 / 100% = 44,8 г;

4) m2(кислоти) = m1(кислоти) = 44,8 г;

5) m2 р-ну(кислоти) = m1 р-ну(кислоти) + m(води) = 224 + 70 = 294 г;

6) ω2(кислоти) = m2 * 100% / m2 р-ну = 44,8 * 100% / 294 = 15,24%.

Відповідь: Масова частка кислоти становить 15,24%.