Обчисліть масу хром (ІІІ) оксиду, що утворюється при розкладанні хром (ІІІ) гідроксиду масою 41,2г.


Ответы на вопрос

Отвечает Белова Саша.

Ответ:

30.4 г

Объяснение:

Пишемо реакцію

2Cr(OH)₃ = Cr₂O₃ + 3H₂O

Рахуємо кількість речовини хром гідроксиду

n(Cr(OH)₃) = m(Cr(OH)₃) / M(Cr(OH)₃) = 41.2 / 103 = 0.4 моль

За рівнянням реакції хром оксиду вдвічі менше, тобто 0.2 моль

Рахуємо масу оксиду

m(Cr₂O₃) = n(Cr₂O₃) · M(Cr₂O₃) = 0.2 · 152 = 30.4 г