Даю 100 балів! Поможіть! Добудьте реакцією обміну барій сульфат. Обчисліть маси вихідних речовин,

які необхідно взяти, щоб отримати 0,1 моль барій сульфату, якщо масова частка виходу становить 60%

Ответы на вопрос

Отвечает Красовская Виктория.

Ответ:

Дано:

n (BaSO4) = 0,1 моль

знайти:m (H2SO4), m (Ba (OH2))

рішення:

M (BaSO4) = 137 + 32 + 16 ∙ 4 = 233 г \ моль

m (BaSO4) = n ∙ M = 0,1 моль ∙ 233 г \ моль = 23,3 г

   х г          у г          23,3 г

H2SO4 + Ba(OH)2 = BaSO4 + H2O

  98 г        171 г          233 г

Обчислимо масу сірчаної кислоти необхідної для реакції:

х г --- 23,3 г

98 г --- 233 г

х = 98 г ∙ 23,3 г \ 233 г = 9.8 г

Обчислимо масу гідроксиду барію необхідної для реакції:

у г --- 23,3 г

171 г --- 233 г

х = 171 г ∙ 23,3 г \ 233 г = 17,1 г

Відповідь: m (H2SO4) = 9,8 г, m (Ba (OH) 2) = 17,1 г

Объяснение: