Розрахуйте відносну молекулярну масу речовин: Mg3(PO4)2, ( NH4)2CO3


Ответы на вопрос

Отвечает Трусевич Алёна.

Ответ:

Можна ,,НАЙКРАЩУ ВІДПОВІДЬ"пж

Объяснение:

Відносна молекулярна маса розраховується шляхом додавання атомних мас елементів, які складають молекулу речовини.

1. Розрахуємо відносну молекулярну масу речовини Mg3(PO4)2:

Маса магнію (Mg) = 24.31 г/моль

Маса фосфору (P) = 30.97 г/моль

Маса кисню (O) = 16.00 г/моль

В речовині Mg3(PO4)2 міститься 3 атоми магнію, 2 групи фосфату (PO4).

Відносна молекулярна маса речовини:

3 * (24.31 г/моль) + 2 * (30.97 г/моль) + 8 * (16.00 г/моль) = 262.86 г/моль

Отже, відносна молекулярна маса речовини Mg3(PO4)2 дорівнює 262.86 г/моль.

2. Розрахуємо відносну молекулярну масу речовини (NH4)2CO3:

Маса азоту (N) = 14.01 г/моль

Маса водню (H) = 1.01 г/моль

Маса карбону (C) = 12.01 г/моль

Маса кисню (O) = 16.00 г/моль

В речовині (NH4)2CO3 містяться 2 групи амонію (NH4) та 1 група карбонату (CO3).

Відносна молекулярна маса речовини:

2 * (14.01 г/моль) + 8 * (1.01 г/моль) + 1 * (12.01 г/моль) + 3 * (16.00 г/моль) = 96.09 г/моль

Отже, відносна молекулярна маса речовини (NH4)2CO3 дорівнює 96.09 г/моль.

Отвечает Щербина Елизавета.

Mr(Mg3(PO4)2) = Ar(Mg) * N(Mg) + Ar(P) * N(P) + Ar(O) * N(O) = 24 * 3 + 31 * 2 + 16 * 8 = 262;

Mr((NH4)2CO3) = Ar(N) * N(N) + Ar(H) * N(H) + Ar(C) * N(C) + Ar(O) * N(O) = 14 * 2 + 1 * 8 + 12 * 1 + 16 * 3 = 96.