Скільки грам сульфатної кислоти потрібно для добування 64,4 г сульфат цинку


Ответы на вопрос

Отвечает Гербачевский Сергей.

Дано:

m(ZnSO4) = 64,4 г

Знайти:

m(H2SO4) - ?

Розв'язання:

1) Zn + H2SO4 → ZnSO4 + H2;

2) n(ZnSO4) = m / M = 64,4 / 161 = 0,4 моль;

3) n(H2SO4) = n(ZnSO4) = 0,4 моль;

4) m(H2SO4) = n * M = 0,4 * 98 = 39,2 г.

Відповідь: Маса H2SO4 становить 39,2 г.