Отмечу как лучший ЕРС елемента Pt | H2 | HCl | AgCl | Ag при 25 oC дорівнює 0,322 В. Чому

дорівнює pH розчину HCl?

Ответы на вопрос

Отвечает Варайцева Варя.

Ответ:

0.843

Объяснение:

У даному випадку гальванічний елемент складається із хлорсрібного та водневого електродів. Їх потенціали визначаються за наступними формулами

Водневий електрод

E_H = \dfrac{RT}{F}\ln a_{H^+}

Хлорсрібний електрод

E_{Cl} = E_{Cl}^0 - \dfrac{RT}{F}\ln a_{Cl^-}

ЕРС такого елементу буде рахуватися наступним чином

E = E_{Cl} - E_H = E^0_{Cl} - \dfrac{RT}{F}\ln (a_{H^+}a_{Cl^-}) = \\= E^0_{Cl} - \dfrac{2RT}{F}\ln a_\pm = E^0_{Cl} = \dfrac{2RT}{F}pH \cdot \ln 10

Стандартний потенціал хлорсрібного електроду = 0.22234 В

Виводимо рН з логарифмів

pH = -\lg a_{H^+} = -\lg a_\pm = \dfrac{\ln a_\pm}{\ln 10}

Ну і склеюємо все разом

pH = \dfrac{F(E - E^0_{Cl})}{2RT \ln 10} = \dfrac{96485 \cdot (0.322 - 0.22234)}{2 \cdot 8.314 \cdot 298 \cdot \ln 10} \approx 0.843