Визначити масу етилового спирту, який утвориться при спиртовому бродінні глюкози масою 72г, в якій

10% домішок. Вихід спирту 70%​

Ответы на вопрос

Отвечает Гомолко Кирилл.

Дано:

m техн.(C6H12O6) = 72 г

ω(домішок) = 10%

η(C2H5OH) = 70%

Знайти:

m практ.(C2H5OH) - ?

Розв'язання:

1) C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2;

2) ω(C6H12O6) = 100% - ω(домішок) = 100% - 10% = 90%;

3) m чист.(C6H12O6) = ω * m техн. / 100% = 90% * 72 / 100% = 64,8 г;

4) n(C6H12O6) = m чист. / M = 64,8 / 180 = 0,36 моль;

5) n теор.(C2H5OH) = n(C6H12O6) * 2 = 0,36 * 2 = 0,72 моль;

6) m теор.(C2H5OH) = n теор. * M = 0,72 * 46 = 33,12 г;

7) m практ.(C2H5OH) = η * m теор. / 100% = 70% * 33,12 / 100% = 23,184 г.

Відповідь: Маса практична C2H5OH становить 23,184 г.