спасайте пж!!!!! Під час взаємодії 280г розчину який містить 40% купрум (||) хлориду, з 80г Барію,

який містить 4% домішок, утворюється метал червоного кольору. Обчисліть його масу і кількість речовини​

Ответы на вопрос

Отвечает Ringel Oleg.

Дано:

- Маса розчину: 280 г

- Концентрація купрум (||) хлориду у розчині: 40%

- Маса барію: 80 г

- Концентрація домішок у барію: 4%

Розв'язання:

1. Обчислимо масу купрум (||) хлориду у розчині:

Маса купрум (||) хлориду = 280 г * 40% = 112 г

2. Обчислимо масу домішок у барію:

Маса домішок у барію = 80 г * 4% = 3.2 г

3. Обчислимо масу металу, що утвориться під час реакції барію з купрум (||) хлоридом:

Маса металу = Маса барію - Маса домішок у барію = 80 г - 3.2 г = 76.8 г

4. Обчислимо кількість речовини металу за допомогою молярної маси:

Молярна маса купрум (||) хлориду (CuCl₂) = 134.45 г/моль (63.55 г/моль для купруму і 2 хлоридних іони)

Молярна маса металу (Cu) = 63.55 г/моль

Кількість речовини металу = Маса металу / Молярна маса металу

Кількість речовини металу = 76.8 г / 63.55 г/моль ≈ 1.21 моль

Отже, утворений метал матиме масу приблизно 76.8 г і кількість речовини близько 1.21 моль.