ПРОШУ ОЧЕНЬ СРОЧНО Обчислити відносні молекулярні маси та масові частки елементів у етану, етену,

етину​

Ответы на вопрос

Отвечает Коренева Дарья.

Ответ:

Відносна молекулярна маса (М) речовини може бути обчислена як сума релятивних атомних мас (В) усіх атомів, що входять до складу молекули. Щоб обчислити масову частку (масовий відсоток) елемента у сполуці, потрібно знати масу кожного елементу, що входить в молекулу, і суму молекулярних мас всіх атомів у молекулі.

Для етану (C₂H₆):

Етан містить 2 атоми вуглецю (С) і 6 атомів водню (Н).

Маса вуглецю (С) = 12.01 г/моль.

Маса водню (Н) = 1.01 г/моль.

Відносна молекулярна маса етану (C₂H₆) = (2 * 12.01 г/моль) + (6 * 1.01 г/моль) = 30.07 г/моль.

Масова частка вуглецю (С) у етані:

(Маса вуглецю / Відносна молекулярна маса етану) * 100% = (2 * 12.01 г / 30.07 г) * 100% ≈ 39.96%.

Масова частка водню (Н) у етані:

(Маса водню / Відносна молекулярна маса етану) * 100% = (6 * 1.01 г / 30.07 г) * 100% ≈ 20.04%.

Для етену (C₂H₄):

Етен містить 2 атоми вуглецю (С) і 4 атоми водню (Н).

Маса вуглецю (С) = 12.01 г/моль.

Маса водню (Н) = 1.01 г/моль.

Відносна молекулярна маса етену (C₂H₄) = (2 * 12.01 г/моль) + (4 * 1.01 г/моль) = 28.05 г/моль.

Масова частка вуглецю (С) у етені:

(Маса вуглецю / Відносна молекулярна маса етену) * 100% = (2 * 12.01 г / 28.05 г) * 100% ≈ 42.84%.

Масова частка водню (Н) у етені:

(Маса водню / Відносна молекулярна маса етену) * 100% = (4 * 1.01 г / 28.05 г) * 100% ≈ 14.36%.

Для етину (C₂H₂):

Етин містить 2 атоми вуглецю (С) і 2 атоми водню (Н).

Маса вуглецю (С) = 12.01 г/моль.

Маса водню (Н) = 1.01 г/моль.

Відносна молекулярна маса етину (C₂H₂) = (2 * 12.01 г/моль) + (2 * 1.01 г/моль) = 26.04 г/моль.

Масова частка вуглецю (С) у етині:

(Маса вуглецю / Відносна молекулярна маса етину) * 100% = (2 * 12.01 г / 26.04 г) * 100% ≈ 92.24%.

Масова частка водню (Н) у етині:

(Маса водню / Відносна молекулярна маса етину) * 100% = (2 * 1.01 г / 26.04 г) * 100% ≈ 7.76%.

Якщо у вас є інші речовини, прошу надати їхні формули для розрахунку відносних молекулярних мас та масових часток елементів.