ЗА СПАМ - БАН. І Варіант 1. Написати: назву атома, вказати групу/підгрупу, період, порядковий

номер, атомну масу, валентність (всі можливі валентності) Pb, Ag, N 2. Дати визначення терміну, навести приклади: прості речовини - ... 3. З наведених молекул вкажіть: з яких атомів складається молекула, кіл-сть атомів кожного елементу, визначте валентність кожного елемента в сполуці NH₃, MgCI₃, Pb(No₃)₂ 4. Написати формулу для знаходження відносної молекулярної маси 5. Розрахувати відносну молекулярну масу сполук із завдання №3 6. Написати формулу для розрахунку масової частки елемента в складній речовині 7. Розрахувати масову частку кожного елемента в молекулах із завдання №3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Менский Лёша.

Відповідь:

Назва атома, група/підгрупа, період, порядковий номер, атомна маса, валентності (всі можливі валентності):

Pb (символ для плівки):

Назва: Свинець

Група/підгрупа: Група 14 (IVA), Підгрупа 14 (IVA)

Період: 6

Порядковий номер: 82

Атомна маса: близько 207.2 г/моль

Валентності: +2, +4

Ag (символ для аргента):

Назва: Срібло

Група/підгрупа: Група 11 (IB), Підгрупа 11 (IB)

Період: 5

Порядковий номер: 47

Атомна маса: близько 107.87 г/моль

Валентності: +1

N (символ для азоту):

Назва: Азот

Група/підгрупа: Група 15 (VA), Підгрупа 15 (VA)

Період: 2

Порядковий номер: 7

Атомна маса: приблизно 14.01 г/моль

Валентності: -3, +3, +5

Прості речовини - це речовини, які складаються з атомів одного елемента без хімічних зв'язків з іншими елементами. Приклади: кисень (O2), азот (N2), водень (H2), фтор (F2), хлор (Cl2).

Молекули та їх склад:

NH₃ (аміак):

Склад: 1 атом азоту (N) та 3 атоми водню (H).

Валентність N: -3

Валентність H: +1

MgCl₃ (хлорид магнію):

Склад: 1 атом магнію (Mg) та 3 атоми хлору (Cl).

Валентність Mg: +2

Валентність Cl: -1

Pb(NO₃)₂ (нітрат свинцю):

Склад: 1 атом свинцю (Pb), 2 групи нітрату (NO₃).

Валентність Pb: +2

Валентність NO₃: -1 (загальна валентність -2)

Формула для знаходження відносної молекулярної маси (Молекулярна маса) = сума мас атомів в молекулі (г/моль).

Розрахунок відносної молекулярної маси для сполук з завдання №3:

NH₃ (аміак): Молекулярна маса = (1 * маса N) + (3 * маса H) = (1 * 14.01 г/моль) + (3 * 1.01 г/моль) ≈ 17.04 г/моль

MgCl₃ (хлорид магнію): Молекулярна маса = (1 * маса Mg) + (3 * маса Cl) = (1 * 24.31 г/моль) + (3 * 35.45 г/моль) ≈ 130.66 г/моль

Pb(NO₃)₂ (нітрат свинцю): Молекулярна маса = (1 * маса Pb) + (2 * [маса N + 3 * маса O]) = (1 * 207.2 г/моль) + (2 * [14.01 г/моль + 3 * 16.00 г/моль]) ≈ 331.22 г/моль

Формула для розрахунку масової частки елемента в складній речовині (в%) = (маса елемента в сполуці / маса сполуки) * 100%.

Розрахунок масової частки кожного елемента в молекулах з завдання №3:

NH₃ (аміак): Масова частка N = (1 * 14.01 г) / 17.04 г * 100% ≈ 82.29%

Масова частка H = (3 * 1.01 г) / 17.04 г * 100% ≈ 17.71%

MgCl₃ (хлорид магнію): Масова частка Mg = (1 * 24.31 г) / 130.66 г * 100% ≈ 18.60%

Масова частка Cl = (3 * 35.45 г) / 130.66 г * 100% ≈ 81.40%

Pb(NO₃)₂ (нітрат свинцю): М