Зазнач хімічну кількість 8855 г кристалогідрату натрій сульфату декагідрату


Ответы на вопрос

Отвечает Шарипов Давид.

Ответ:

Масова частка натрій сульфату декагідрату (Na2SO4·10H2O) складається з суми мас натрію (Na), сірки (S), кисню (O) та води (H2O).

Маса натрію (Na):

Атомна маса Na = 22,99 г/моль

Кількість атомів Na у формулі Na2SO4·10H2O = 2

Маса натрію = 2 * 22,99 г/моль = 45,98 г

Маса сірки (S):

Атомна маса S = 32,07 г/моль

Кількість атомів S у формулі Na2SO4·10H2O = 1

Маса сірки = 1 * 32,07 г/моль = 32,07 г

Маса кисню (O):

Атомна маса O = 16,00 г/моль

Кількість атомів O у формулі Na2SO4·10H2O = 14 (4 в SO4 та 10 в H2O)

Маса кисню = 14 * 16,00 г/моль = 224,00 г

Маса води (H2O):

Атомна маса H = 1,01 г/моль

Атомна маса O = 16,00 г/моль

Кількість молекул H2O у формулі Na2SO4·10H2O = 10

Маса води = 10 * (2 * 1,01 г/моль + 16,00 г/моль) = 180,20 г

Тепер можна знайти загальну масу Na2SO4·10H2O:

Загальна маса = Маса Na + Маса S + Маса O + Маса води

Загальна маса = 45,98 г + 32,07 г + 224,00 г + 180,20 г = 482,25 г

Отже, хімічна маса натрій сульфату декагідрату дорівнює 482,25 г.