1) До розчину масою 120 г з масовою часткою натрій сульфату 25% долили розчин масою 180 г з масовою

часткою цієї ж солі 10%. Визначте масову частку натрій сульфату в новоутвореному розчині. 2) Напишіть молекулярні та йонні рівняння реакцій, що протікають унаслідок зливаннярозчинів:а) калій гідроксиду й купрум(ІІ) нітрату;б) хлоридної кислоти й барій гідроксиду; 'в) натрій сульфату й барій нітрату.3) Визначте кількість йонів, які містяться у 400 мл 20% розчину натрій карбонату густиною 1,2 г/мл, якщо ступінь дисоціації електроліту становить 70%

Ответы на вопрос

Отвечает Іванов Даніл.

Объяснение:

1) До розчину масою 120 г з масовою часткою натрій сульфату 25% долили розчин масою 180 г з масовою часткою цієї ж солі 10%. Визначте масову частку натрій сульфату в новоутвореному розчині.

w3 = (m1w1 + m2w2)/(m1+m2)= (120×0.25 + 180×0.1)/ (120+180)= (30+18)/300 = 0.16 або 16% Na2SO4

2) Напишіть молекулярні та йонні рівняння реакцій, що протікають унаслідок зливання

розчинів:

а) калій гідроксиду й купрум(ІІ) нітрату;

2KOH + Cu(NO3)2 = Cu(OH)2↓ + 2KNO3

2K+ + 2OH- + Cu²+ + 2NO3- = Cu(OH)2↓ + 2K+ + 2NO3-

2OH- + Cu²+ = Сu(OH)2↓

б) хлоридної кислоти й барій гідроксиду; '

2HCl + Ba(OH)2 = BaCl2 + 2H2O

2H+ + 2Cl- + Ba²+ + 2OH- = Ba²+ + 2Cl- + 2H2O

Н + + ОН- = Н2О

в) натрій сульфату й барій нітрату.

Na2SO4 + Ba(NO3)2 = BaSO4 ↓ + 2NaNO3

2Na+ + SO4²- + Ba²+ + 2NO3- = BaSO4↓ + 2Na+ + 2NO3

SO4²- + Ba²+ = BaSO4↓ -

3) Визначте кількість йонів, які містяться у 400 мл 20% розчину натрій карбонату густиною 1,2 г/мл, якщо ступінь дисоціації електроліту становить 70%

m(Na2CO3)=mpoзч×w=(V×p)×w=400×1.2×0.2=96г

96г. 100%

хг. 70%

х=(96×70)/100=67,2г Na2CO3 не распалось на ионы

n=m/M=67.2/(2×23+12+3×16)= 0.634 моль карбоната натрия не распалось на ионы.