Обчисліть масову частку Карбону в суміші, що містить 72 г глюкози та 0,5 моль сахарози.


Ответы на вопрос

Отвечает Иванченко Гриша.

Ответ:

Молярна маса глюкози (C₆H₁₂O₆) = 180 г/моль

Молярна маса сахарози (C₁₂H₂₂O₁₁) = 342 г/моль

Маса карбону в глюкозі: 6 мол. C * (12 г/моль C) = 72 г

Маса карбону в сахарозі: 12 мол. C * (12 г/моль C) = 144 г

Загальна маса карбону в суміші: 72 г + 144 г = 216 г

Масова частка карбону в суміші = (маса карбону / загальна маса суміші) * 100%

Масова частка карбону = (216 г / (72 г + 0,5 моль * 342 г/моль)) * 100% = 35,7%

Отже, масова частка карбону в даній суміші складає 35,7%.

Отвечает Маханькова Анжелика.

Дано:

m(C6H12O6) = 72 г

n(C12H22O11) = 0,5 моль

Знайти:

ω(C) - ?

Розв'язання:

1) n(C6H12O6) = m / M = 72 / 180 = 0,4 моль;

2) n1(C) = n(C6H12O6) * 6 = 0,4 * 6 = 2,4 моль;

3) n2(C) = n(C12H22O11) * 12 = 0,5 * 12 = 6 моль;

4) n заг.(C) = n1(C) + n2(C) = 2,4 + 6 = 8,4 моль;

5) m(C) = n заг. * M = 8,4 * 12 = 100,8 г;

6) m(C12H22O11) = n * M = 0,5 * 342 = 171 г;

7) m(суміші) = m(C6H12O6) + m(C12H22O11) = 72 + 171 = 243 г;

8) ω(C) = m(C) * 100% / m(суміші) = 100,8 * 100% / 243 = 41,5%.

Відповідь: Масова частка C становить 41,5%.