Обчисліть об’єм кисню , який витратиться на спалювання пентану об’ємом 96 л.


Ответы на вопрос

Отвечает Шамсутдинов Игорь.

Ответ:

Для обчислення об'єму кисню, який витратиться на спалювання пентану (C5H12), нам потрібно знати стехіометричний відносний склад реакції згоряння пентану. Реакція згоряння пентану виглядає так:

C5H12 + 8O2 → 5CO2 + 6H2O

Ця реакція показує, що для кожного молекули пентану (C5H12) спалюється 8 молекул кисню (O2). Отже, між об'ємами пентану і кисню встановлюється пропорційність 1:8.

Якщо об'єм пентану дорівнює 96 літрам, то об'єм кисню буде:

Об'єм кисню = Об'єм пентану * (Коефіцієнт пропорційності кисню)

Об'єм кисню = 96 л * 8 = 768 л

Отже, об'єм кисню, який витратиться на спалювання 96 літрів пентану, дорівнює 768 літрам.

Объяснение:

Отвечает Андриянова Даша.

Дано:

V(C5H12) = 96 л

Знайти:

V(O2) - ?

Розв'язання:

1) C5H12 + 8O2 → 5CO2 + 6H2O;

2) V(O2) = V(C5H12) * 8 = 96 * 8 = 768 л.

Відповідь: Об'єм O2 становить 768 л.